Taneční mistrovství Evropy v Chorvatsku  

Ve dnech 16. 6. – 18. 6. 2023 jsme se já, Dominik Kret z 8. A, a Viktorie Petrová z 6. A společně s taneční  skupinou Funky Beat z Frýdku Místku zúčastnili Mistrovství Evropy v tanečních soutěžích  HIP HOP UNITE a Best Dance Group. Vše probíhalo v chorvatském městě Opatija.

Oba jsme vystupovali se třemi formacemi. Na soutěži HIP HOP UNITE, která probíhala první dva dny, jsme tančili v juniorské kategorii společně se svojí malou skupinkou, která je tvořena devíti členy. S  formací, která nese název Streetball, jsme se umístili na 1. místě a stali se tak mistry Evropy. Také jsme soutěžili v kategorii duo ve svých věkových kategoriích. Já jsem se umístil na 4. místě ze třinácti, Viktorie na 4. místě z osmi tanečních vystoupení. Na této soutěži jsme tančili každé vystoupení 3x, museli jsme se totiž ze základního kola probojovat přes semifinále až do finále.

Poslední soutěžní den probíhala soutěž Best Dance Group, která byla zaměřena na všechny taneční styly. I tento den byl pro mě s Viktorií a celou naši skupinu úspěšný. Viktorie se v dětské kategorii umístila s velkou formací na 1. místě z 10 skupin a postoupila do finále pěti nejlepších. Já se skupinou juniorů jsme v 1. části soutěže také postoupili do finále, ve kterém jsme se nakonec umístili na 1. místě, a stali se absolutními vítězi celé juniorské kategorie. Porazili jsme tak 23 formací napříč všemi styly.

Obě soutěže byly po celou dobu dokumentovány Českou televizí, které jsme po našich vítězstvích poskytovali i rozhovory. Tyto záznamy jsou vysílány na kanálu ČT sport. Těmito úspěchy jsme se nominovali na mistrovství světa, které bude probíhat na podzim v Portugalsku.  

                                                                                                                                        Dominik Kret, VIII. A