Projekt Světová škola ve školním roce 2022/23

V loňském školním roce se nám podařilo získat prestižní titul Světová škola a zařadit se tak mezi školy, kde globální témata tvoří přirozenou součást výuky a společným cílem žáků a pedagogů je přispět k řešení vybraného problému na místní úrovni.

Jako letošní téma jsme zvolili zdraví obyvatel a kvalitní život. Během školního roku chceme uspořádat besedy s odborníky, aktivizovat spolužáky prostřednictvím měsíčních výzev, které nás nejen zvednou z gauče, ale také přispějí k celkové pohodě a spokojenosti.

A protože ne všichni mají to štěstí, že si mohou život a sport užívat plnohodnotně, protože jsou limitováni různými hendikepy, rozhodli jsme se v květnu uspořádat charitativní běh pro Nadační fond Nezávodím- pomáhám, který se snaží prostřednictvím sportovních aktivit pomáhat nemocným a znevýhodněným dětem.

Za tým Světové školy
Mgr. Lenka Kudlejová