Projekt „Cesta za poznáním II. – Živá příroda na dosah“ ZS Bartošovice

V rámci projektu Cesta za poznáním II. se žáci druhých a čtvrtých ročníků zúčastnili dne 2. 11. 2023 programu „Živá příroda na dosah“ v záchranné stanici Bartošovice u Nového Jičína v Domě přírody Poodří.

Tento program obsahoval dvě části. První edukační část probíhala venku, kde si žáci mohli prohlédnout všechna zachráněná zvířata, především ptactvo, ale také velmi ochočenou vydru říční či veverky. Seznámili se s tím, jak tito živočichové žijí, čím se živí a z jakého důvodu se ocitli v této záchranné stanici, kde se ročně uzdravuje až 1 700 zraněných živočichů.

Druhá edukační část se konala vevnitř, kde se žáci dozvěděli, jak se zachovat v případě nálezu zraněného zvířete. Žáci také mohli vidět spícího netopýra či jiná, však již vycpaná zvířata, která můžeme vidět v českých lesích. Na závěr si žáci zakoupili památeční předměty, které jim budou připomínat tuto dobrodružnou cestu za poznáním.

Mgr. Patricie Procházková, DiS

Projekt byl realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.