Akce školní družiny ve školním roce 2022/2023

Cesta do pravěku

Koncem listopadu se žáci školní družiny a školního klubu vydali ve smíšených týmech na dobrodružnou cestu do pravěku. Během své cesty se seznámili se spoustou dinosaurů a tím, jak a kde žili, čím se živili, jak vypadali, kolik měřili, vážili a co se s nimi stalo. Čekalo je 11 úkolů, u nichž sbírali indicie a části kostry, které si zapisovali a lepili do objevitelského listu.

Všem týmům se podařilo záhadného dinosaura Triceratopse objevit a tak byli po zásluze odměněni. Ještě další dny si o dinosaurech povídali.

Pexesiáda

Druhý listopadový týden jsme se ve IV. oddělení školní družiny vrátili v čase. V roce 1965 výtvarník Zdenek Princ vymyslel hru Pexeso, která natolik zaujala děti i dospělé, že se hraje dodnes. Pořádají se nejen vzájemná setkání členů Klubu sběratelů pexes, ale také mistrovství České republiky v pexesu. A takové „malé mistrovství“ proběhlo i v našem oddělení. Děkuji všem za účast a gratuluji vítězům.

Halloweenské odpoledne ve III. oddělení ŠD

Dne 31. 10. 2022 proběhlo ve III. oddělení školní družiny „Halloweenské odpoledne“. Žáci si vyplnili pracovní listy, vytvořili si netopýra, proběhl rej strašidelných masek a spousta soutěží. Nechybělo ani malé, strašidelné občerstvení.

Podzim ve IV. oddělení ŠD

Rozloučili jsme se s létem a přivítali podzim. Ježci, hřiby, barevné listy zdobí nejen naše oddělení, ale i školní jídelnu. Také jsme si vyzkoušeli výtvarnou techniku frotáže a z vlny si vyrobili bubáčky.

Šárka Tomíčková

Stezka „Po stopách strašidel“

Dne 25. 10. 2022 se konala celodružinová akce – „Po stopách strašidel“, při které žáci navštěvující školní družinu a školní klub soutěžili v devíti strašidelných stanovištích. Zkusili si například vyčistit zuby duchovi, sníst jablko bez použití rukou, „zombie“ chůzi, nebo třeba poslepu poznat různé strašidelné zvuky.

Všichni zúčastnění žáci byli nakonec odměněni diplomem a sladkou, strašidelnou odměnou.

Puzzliáda ve III. oddělení ŠD

V prvním říjnovém týdnu si žáci z III. oddělení školní družiny zasoutěžili v oblíbené disciplíně, a to ve skládání puzzle na čas. Všechny děti byly odměněni malou sladkou odměnou a ti nejrychlejší z nich byly oceněny diplomem a drobností pro radost.

Strašidlo jde do školy

Ve čtvrtek se v družině uskutečnilo již asi tradiční soutěžní odpoledne s malováním na chodník. Tentokrát se malovalo na téma „Strašidlo jde do školy“. A jako každý rok, i v letošním roce měla soutěž veliký úspěch. Počasí nám taktéž přálo a na chodníku před školou se tak objevila spousta různých strašidel, duchů a bubáků.

Podzim ve III. oddělení ŠD

Podzim si letos opravdu pospíšil a přinesl nám chladné a deštivé počasí.

Děti z III. oddělení školní družiny se proto s vervou pustily do různých kreativních činností a vyrobily tak, mimo jiné, například krásné „Skřítky Podzimníčky“.