ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

Ve středu 15. 5. 2013 se po celé naší republice konal „Český den proti rakovině“.  Naše škola se jako každý rok do této akce zapojila i letos. Z řad žákovského parlamentu byly vybrány dvě dvojice prodejců tradičních žlutých kytiček, tentokrát se zelenou stužkou, symbolizující rakovinu střev.

Duo devaťaček prodávalo ve škole a jejich mužští kolegové se vydali ven do Hrabové. Každá dvojička obdržela celkem 100 ks květinek. Venkovní prodejci navštívili obecní úřad, speciální školu, školku, dětský domov, zdravotnická zařízení i prodejnu automobilů. Na konci prodejního dopoledne bylo všech 200 ks kytiček prodáno. Celkem se našim žákům podařilo vydělat více než 4 000 Kč na pomoc proti zákeřné nemoci, jakou rakovina je.

Všem, kteří pomohli, i za organizátory vřele děkujeme a vážíme si Vás.

za žákovský parlament Tomáš Vojkůvka