Zástupci našeho týmu v projektu „Příběhy bezpráví“ navštívili Prahu

V rámci projektu Příběhy bezpráví – Z místa, kde žijeme, kterého se náš čtyřčlenný tým účastní, jsme spolu s Michaelou Brodovou ve čtvrtek ráno zavítaly do Prahy, kde pro účastníky soutěže byl přichystán velice zajímavý, ale náročný program. Hned první den jsme na semináři potkaly spoustu zajímavých hostů. Zpracovávání rozhovoru, který je součástí projektu, se nám pokusili přiblížit novináři, kteří dokonce udělali následující den rozhovor s námi. Nejzajímavější nám asi přišel student, který se účastní výzkumu, při kterém studenti převážně středních škol hledají české pamětníky, kteří byli nuceni emigrovat, hlavně na území Kanady a Austrálie.

Ze semináře jsme si odvezly spoustu cenných rad a tipů, jak pokračovat při dokončování projektu a hlavně jsme měly možnost setkat se s ostatními týmy, což nám určitě taky velice pomohlo. V červnu proběhne finále, kdy každý tým bude prezentovat svůj projekt před porotou, která rozhodne o vítězi. Doufáme, že se v červnu budeme moci zúčastnit v plném počtu, čehož můžeme dosáhnout, jen pokud se s námi do hlavního města vydá i Dominik Seman a Barbora Hložanková.

Tereza Divišová, IX. B