Vzpomínka na ozdravný pobyt v Horní Bečvě

Žáci VIII. A, B naší školy prožili ve dnech 3. 4. – 16. 4. 2018 ozdravný pobyt financovaný z rozpočtu statutárního města Ostravy z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší, který spravuje odbor ochrany životního prostředí Magistrátu města Ostravy. Horní Bečva v Beskydech se stala přechodným bydlištěm pro 30 žáků.

Užili si čisté ovzduší, které podpořilo jejich zdraví, nádhernou přírodu, ale také mnoho zajímavých aktivit v podobě procházek i výletů do okolí. Během výletů navštívili Pustevny, horu Radhošť, Bumbálku, Bílou. Vydařil se i výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde žáci navštívili výrobu svíček Unipar, vyšlapali k Jurkovičově rozhledně. Trocha historie dýchla na všechny na Martiňáku. Zajímavé a poučné byly pro žáky také besedy s názvy CHKO Beskydy – výskyt velkých šelem v ČR (medvěd, vlk, rys) a Hvězdná obloha s večerním pozorováním oblohy pomocí dalekohledů.

Tři dny měli žáci program, který vedli instruktoři ze střediska volného času. Všichni si užili velké množství sportovních i turistických aktivit, soutěží, her, zábavy, které prožili se svými kamarády. Přestože jsme také nezapomněli na školní výuku, pobyt na horách byl skvělý. Doufáme, že si všichni odvezli jen ty nejlepší zážitky, na které budou rádi vzpomínat.

Mgr. Libuše Staňková, Mgr. Martina Janečková