Výlet za odměnu – Praha

Ve dnech 18. – 19. 6. 2013 proběhl za finančního přispění ÚMOb Hrabová poznávací exkurze s názvem „Výlet za odměnu“.

Letošního výletu se zúčastnilo 25 žáků z II. stupně, kteří ve svých portfoliích nasbírali nejméně 100 bodů v různých vědomostních a sportovních soutěžích, získali body v třídní a žákovské samosprávě a měli bezproblémové chování během celého školního roku. Výlet se uskutečnil v hlavním městě naší republice, v Praze. Hlavním cílem bylo během dvou dnů seznámit žáky s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města.

Část výletu jsme věnovali Pražskému hradu, prohlédli jsme si Starý Královský palác, expozici Příběh Pražského hradu, Zlatou uličku, katedrálu sv. Víta i s výstupem na věž. Při procházce městem jsme navštívili Malou Stranu, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí, Prašnou bránu a nakonec i Petřínskou rozhlednu se zrcadlovým bludištěm.

učitelé Romana Šebestová a Vladimír Janků