Výlet za odměnu II. stupeň – Praha

Ve dnech 17. – 18. 6. 2014 proběhl za finančního přispění ÚMOb Hrabová poznávací výlet s názvem „Výlet za odměnu“. Letošního výletu se zúčastnilo 25 žáků z II. stupně, kteří ve svých portfoliích nasbírali nejvíce bodů v různých vědomostních a sportovních soutěžích, získali body v třídní a žákovské samosprávě a měli bezproblémové chování během celého školního roku.

Výlet pro žáky II. stupně se uskutečnil v hlavním městě naší republice, v Praze. Navštívili jsme Tróju se zoologickou zahradou , během večerní procházky městem jsme prošli Pražský hrad, Malou Stranu, Kampu, Karlův most.

Velmi zajímavá byla prohlídka historické budovy Národního divadla, kde jsme si prošli divadlo od podzemí až na střechu, seznámili jsme se s historií budovy, s výzdobou divadelních chodeb, balkonů a slavné opony. Na Staroměstské náměstí jsme si prohlédli Staroměstskou radnici s orlojem, seznámili jsme se s chodem pražského orloje, s ciferníky pro měření času. Prohlédli jsme si historické sály radnice, kapli s 12 apoštoly, historické podzemí radnice. Nenechali jsme si ujít ani výstup na věž Staroměstské radnice, ze které byl pěkný výhled na celé náměstí i na celé město. Poslední zastávkou v Praze bylo Václavské náměstí.

Ing. Romana Šebestová a Mgr. Vladimír Janků