Vyhlášení 2. kola literární soutěže Poznej knihu

Pro měsíc leden vyhlašujeme 2. kolo literární soutěže Poznej knihu. Tématem jsou tentokrát
P O H Á D K Y. Mohlo by se zdát, že se jedná o téma lehké, ba přímo banální. Ale patříte opravdu mezi znalce pohádek? V hodinách literatury často zjišťujeme, že staré klasické pohádky už nikdo nečte a na jejich filmové zpracování se podívá velmi málo lidí, zato vedou pohádky, kde doslova teče krev proudem. Ujišťujeme Vás ale, že takových se naše téma netýká. Vzhledem ke skutečnosti, že spousta pohádek je úzce spjata s filmovým zpracováním, najdete v tomto kole i takové úkoly, které se vztahují právě k jejich filmové podobě. Doufejme, že jsme Vás navnadily na pohádkové kolo. A teď hurá do toho. Nápověda pro tento měsíc zní: „ Dýchají pro nás.“

Mgr. M. Orkáčová, Mgr. A. Opletalová