Vydařená návštěva Mistrovství světa v para hokeji

V úterý 30. dubna jsme navštívili s naší školou zápas Mistrovství světa v para hokeji mezi Švédskem a Japonskem. Již před samotným mistrovstvím byla naše škola oslovena, aby se fanouškovsky zapojila a byl jí přidělen na podporu tým Japonska. Ve škole proběhla ukázka tohoto sportu pro handicapované, kdy si každý z žáků mohl vyzkoušet, jak je těžké se na ledě pohybovat na speciálních saních.

Poslední dubnový den se šlo do Ostravar arény fandit Japonsku. Atmosféra i díky dalším školám byla úžasná. Zajímavý zápas došel do prodloužení a samostatných nájezdů. Žáci obdrželi volné vstupenky na další průběh šampionátu a bylo to pro ně určitě zajímavé zpestření výuky. Velké poděkování patří všem vyučujícím, kteří se podíleli s žáky na výrobě japonských vlaječek a těm v čele s paní učitelkou Romanou Šebestovou za výrobu transparentů naší školy.

Mgr. Martin Němec