Veronika Nedzová ovládla školní kolo dějepisné olympiády

I letos proběhla na naší škole dějepisná olympiáda. Letošní v pořadí již 47. ročník soutěže má titul – To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938.

V letošním roce jsme udělali v rámci školného kola malou změnu a oslovili jsme i žáky šestého a sedmého ročníku, aby si jim zatím vzdálené téma v soutěžním testu vyzkoušeli. No a šesťáci se rozhodně neztratili. Třetího Lukáše Chlepka z VI. A budeme spolu s vítězkou Veronikou Nedzovou z IX. B třídy a druhým Janem Tichánkem ze stejné třídy nominovat do okresního kola. Nejlepším třem gratulujeme, stejně jako dalších patnácti žákům za účast ve školním kole.

Mezi osmi nejlepšími se ještě umístil i řad šikovných žáků VI. ročníku Zdeněk Vejmola a Ondřej Nitra z VI. A třídy. Těšíme se na další pokračování soutěže v lednu příštího roku.

Mgr. Martin Němec