Vendula Fajkusová z VIII. třídy je výbornou volejbalistkou

Moje začátky s volejbalem začaly velmi dobře díky sportům které jsem dělala před volejbalem. Ohebnost a pružnost jsem měla z gymnastiky, očividně jak ve volejbale, tak v jiných sportech není nejdůležitější ohebnost. Ale hlavně dle mého názoru vášeň a radost z toho sportu nezávisí jestli jste lepší,horší, vyhráváte či prohráváte.

Je to docela vtipné. Začala jsem tenisem, pokračovala jsem gymnastikou a skončila jsem    u volejbalu. Tři úplně jiné a krásné sporty mě doprovázely životem a jsem ráda, že jsem si vybrala nakonec volejbal. V této volbě sportu mi i napomohla má teta, která ve mě viděla velký potenciál v tomto sportu hned od počátku, kdy jsme spolu začínali se základy volejbalu. Podle mé tety mám přirozený talent na tento sport, který se musí posílit tréninkem a pořádnou fyzičkou. Ona ví o čem mluví, jelikož sama hrála volejbal na vrcholné úrovni stejně jako má babička, která navíc byla i úspěšnou trenérkou volejbalu po konci aktivní kariéry volejbalu.

V současné době působím v kadetkách A i B TJ Ostrava na pozici libera, což je hráč, který přijímá  balóny. Já tomu říkám ,,padám tam, kde padá balón”.

Libero má za úkol, aby balón nespadl na zem, a rovněž nahrává, když zrovna nemůže nahrávačka. Liším se od ostatních hráček tak, že stojím jenom v poli to znamená nepodávám, nechodím k síti a tím pádem se měním s blokařem, aby rozhodčí poznal, kdo musí z hřiště ven. Mám na sobě jinou barvu dresu. Jsem ráda za pozici, kterou mám, baví mě a to je důležité. Napomáhá tomu i moje výška, která není na jiné posty zcela stavěna.

Volejbal je rovněž pro mě odvětvím sportu, který je současně i společenskou aktivitou, kde se setkává vždy větší počet lidí se zájmem o aktivní pohyb a tento sport mě navíc může provázet celým svým životem, pokud mi to zdraví dovolí.

Vendula Fajkusová, VIII. třída