Vážení rodiče, přátelé školy a veřejnost!

Chtěli bychom vás informovat o pilotním projektu se zaměřením na zlepšení zdravotního prostředí školy. Není nám lhostejno, jak vaše děti, naši žáci, jsou často nemocné a mají dýchací a alergické potíže. Je známo, že organizujeme jednou za dva roky dotační programy pro žáky prvního stupně, tzv. ozdravné pobyty. Tam ale může jet jen omezený počet žáků. Podle našeho názoru je to stále málo na to, aby se výrazněji posílil zdravotní stav našich dětí. Podporujeme sportovní vyžití žáků a také se snažíme o posílení jejich imunitního systému, letos pomocí nově vybudované solné jeskyňky. Zajímali jsme se o zdravotní přínos tzv. čističek vzduchu. Byli jsme si ověřit informace na školách, kde toto zařízení provozují. Od tohoto záměru jsme však ustoupili z ekonomických důvodů a nepřesvědčivé efektivity těchto zařízení.

Na začátku října 2013 nám byla představena nová možnost – nano technologické nátěry stěn interiérů. Také jsme si ověřovali uvedené zkušenosti a údaje, a to na školách, kde si tuto technologii prosadili rodiče nebo zřizovatel. Bylo nám sděleno, že nemocnost poklesla a dětem se lépe dýchá. Jelikož děti tráví ve škole větší část dne a ostravské ovzduší nepřiměřeně zatěžuje jejich organismy, rozhodli jsme se proto, že provedeme, na zkoušku, ošetření touto technologií v jedné třídě. Jedná se o třídu II. A, která patří k nejpočetnějším. Třídní paní učitelka bude sledovat nemocnost žáků, a pokud se daná technologie osvědčí, bude zahájen pilotní projekt v rámci školy.

Tento projekt byl zahájen na konci roku 2013 vzhledem k nastávajícímu období smogu, z důvodu monitorování účinku. Co si slibujeme? Pokles nemocnosti, že se bude lépe dýchat a žáci na konci vyučování budou méně unaveni. Vše stojí peníze, jsme rádi, že nám zřizovatel dal možnost si ověřit a finančně pokrýt tuto pilotáž. A ještě něco důležitého – je to český patent.

Bližší informace k dané technologii se dozvíte na webových stránkách www.nano4people.cz.

R. K. Spenger: „Možná nemůžeme určovat směr větru, ale můžeme nastavovat plachty.“

Vedení školy