Vánoční tvůrčí dílny 2013

Dne 10. prosince 2013 jsme opět měli tvůrčí setkání žáků, rodičů, učitelů, zaměstnanců a příznivců školy. Konal se školní projekt Vánoční tvůrčí dílny. Ve školním vzdělávacím programu máme tento celoškolní projekt jeden rok o Velikonocích a druhý o Vánocích.

Každoročně jsou více navštěvovány dílny na prvním stupni, oproti stupni druhému. Tam je více preferován jarmark. Na prvním stupni se tvořily vazby, zdobily perníky, tvořily novoročenky, zdobila se jablka, vznikaly trojrozměrné stromečky, drátkovalo se, zdobily se závěsné koule a baňky, vznikali andělíčci a jiné ozdoby na stromeček, či vánoční stůl. Třídní učitelky nakoupily a připravily zajímavé činnosti. Dotaci jednotlivých nákupů potřeb zajistilo KRPŠ. Skupinky žáků druhého stupně tvořily korálkové ozdoby z drátků, vyráběli svíčky a lodičky ze skořápek, vznikly vazby a ozdoby z rychleschnoucí hmoty, vánoční a novoroční přání a lístečky k dárkům z různých technik, andělíčci a zápichy z těstovin atd.

Letos se také účastnila projektu skupinka babiček z Hrabové, a to v zastoupení paní Bořutovou, která s touto skupinkou spolupracuje a prezentuje jejich práce na veřejnosti. Nabídla našim žákům výtvarné techniky, které si mohli vyzkoušet. Součástí projektu je i každoroční jarmark školní družiny. Děti si sami prodávají své výtvory za jednotlivá oddělení. Paní vychovatelky vymýšlely a sháněly materiály již od října. Každý rok mají něco nového a krásného.

Nesmíme zapomenout i na ostatní zaměstnance školy. Školní jídelna připravila linecké andělíčky, čokoládovou a kokosovou roládu, chlebíčky a teplé a studené nápoje. V závěru akce se konalo losování tomboly. Paní Krčová připravila 140 cen. Víme, že se takové projekty dělají i na jiných školách. Přesto si velmi ceníme, že si rodiče žáků udělají čas a přijdou děti podpořit v jejich rozvoji dovedností a děkujeme i rodičům, kteří se sami nabídli a předvádějí a učí žáky novým dovednostem.
Vnímáme tato setkání, jako možnost se něco naučit, v něčem se zdokonalit, setkat se.

 Vedení školy