V soutěži Věnec demokracie nám patří stříbro a bronz

V pondělí 18. listopadu 2013 se uskutečnilo na Magistrátu města Ostravy slavností vyhlášení dějepisně výtvarné soutěže Věnec demokracie. Tuto soutěž organizovalo hnutí Mladí konzervativci.

Za naši školu se účastnilo základního kola šest týmů od sedmého do devátého ročníku. Do finále soutěže, kdy celkové pořadí určovala odborná komise, postoupily dva naše týmy. A dopadly na výbornou. Za vítěznou ZŠ sluchově postižených – Spartakovců skončil na druhém místě tým dívek z IX. A třídy ve složení Michaela Brodová, Barbora Hložanková, Kateřina Ondičová a Klára Buchtová. Bronzový stupínek patřil dívkám z VIII. A třídy ve složení Dominika Daničová, Drahoslava Tihelková a Veronika Smetanová.

Celkově vyhrály naše žákyně pro školu dárkový šek na 3000,- Kč na nákup výtvarných pomůcek. V rámci slavnostního programu byla přečtena zdravice patrona soutěže, poslance Evropského parlamentu Evžena Tošenovského. Své slovo si vzal člen ODS David Swientek, vedoucí soutěže z hnutí Mladých konzervativců Václav Mrkvica nebo místostarosta městského obvodu Ostravy – Jih Radim Miklas.

Po slavnostním vyhlášení jsme se ještě zúčastnily ve foaje pietního aktu na uctění památky státního svátku 17. listopadu. Vítězný věnec byl za moderování člena Konfederace politických vězňů pana Lea Žídka položen k pamětní desce uvnitř Magistrátu.

Mgr. Martin Němec