Uzavřeli jsme korespondenční kolo soutěže Ostrava – město průmyslu

I letos pořádá Základní a waldorfská škola L. Štúra v Ostravě – Porubě společenskovědní soutěž o našem městě, tentokrát na téma Ostrava – město průmyslu. Naše škola postavila do soutěže dva soutěžní týmy, které tvoří žáci 7 ročníků. VII. A třídu reprezentuje trojice Matěj Gregor, Jan Koutný a Michal Odstrčilík, kteří v rámci prvního kola zaslali k posouzení prezentaci o koksovně Karolína. V VII. B vznikl dvoučlenný tým Matěj Kubánik a Vojtěch Obdržálek a ti pracovali na historii dolu Jindřich.

Obě práce budou nyní posouzeny odbornou porotou a budou jim přiděleny body do druhého, prezenčního kola. To se uskuteční 19. května na pořádající škole a naše týmy budou soutěžit v různých typech úkolů o Ostravě, jaké jsou orientace na mapě, práce s fotografiemi, osudy slavných rodáků, křížovky, rébusy, puzzle. Držíme našim klukům palce!

Mgr. Martin Němec