Trojice osmáků bojovala v soutěži Lidice 21

Prvního kola celostátní soutěže Lidice 21 se zúčastnila trojice žáků VIII. A třídy Klára Drastichová, Adéla Gajcová a Matěj Gregor, aby se pokusila postoupit mezi více než tisícovkou uchazečů do druhého kola této populární společenskovědní soutěže.

V prvním kole, které probíhalo online, museli naši žáci odpovědět na několik záludných otázek z moderních dějin 20. století, které naši trojici čekají teprve v rámci výuky devátého ročníku. Následovala slohová práce. Matěj s Klárou si vybrali téma – koho obdivuji, můj vzor. Matěj psal o Miladě Horákové, Klára se odkazovala na Jana Husa. Odpovědi a slohové práce našich žáků byly odeslány k posouzení.

My jim děkujeme za jejich studijní píli a budeme čekat, zda se nedostanou do pokračování této náročné soutěže.

Mgr. Martin Němec