Třída 7. B na filmovém festivalu Jeden svět

Ve čtvrtek 6. dubna žáci třídy 7. B navštívili Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v Ostravě pořádá organizace Člověk v tísni ve spolupráci s kulturním spolkem Jeden svět Ostrava.

Projekce tří dokumentárních filmů nizozemské produkce se uskutečnila v KLUBU ATLANTIK v centru města.

Film „Rockeři“ popisuje mladé členy kapely a zachytil témata nemoci a přátelství. Film Holka z Instagramu pojednával o novodobém fenoménu médií. Třetí dokument byl o chlapci, který žije na nikaragujském venkově a poukazuje na život dětí v chudobě, ale zároveň na silná pouta v rodině a přátelství.

Po zhlédnutí filmů následovala krátká diskuse s hostem a zamyšlení žáků nad uvedenými tématy.

Mgr. Jarmila Skřipčáková