Tereza Divišová podruhé ve finále soutěže Komenský a My!

Ve dnech 26. – 28. března 2014 se konalo finále literárně-historické soutěže Komenský a my. Na finále byli pozváni autoři 20 nejlepších literárních prací na téma „Co mi dává sport kromě tělesné zdatnosti?“ Na místě účastníci absolvovali test, který byl podle slov ředitele Brandýské ZŠ Komenského nejtěžší za celou historii konání soutěže. Otázky se týkaly nejen samotného Komenského, ale také historického období, ve které žil, a jeho odkazu do dnešní doby.

Po absolvování testu nám byl program zpříjemněn vystoupením skupiny Co-Bo-Drums, výletem do Kunvaldu či návštěvou pamětní síně věnované především pobytu Komenského v Brandýse nad Orlicí. Měli jsme také možnost zhlédnout vítězné práce mladší kategorie, která výtvarně zpracovala téma „Vzduch a jeho obyvatele“. Finále soutěže se naše škola zúčastnila již po druhé a doufáme, že ne naposledy.

Mgr. Kamila Mikesková a Tereza Divišová IX. B