Tereza Divišová a Michaela Brodová dosáhly úspěchu v projektu Post Bellum

V úterý 10. 12. 2013 proběhlo v Praze v Národním památníku na Vítkově slavnostní vyhlášení prestižní soutěže Příběhy 20. Století, na kterém jsme samozřejmě jako účastníci nemohli chybět. Po několika měsících pracování na našem projektu jsme se konečně dozvěděly, jak jsme mezi konkurencí téměř 600 účastníků obstáli.

Před samotným vyhlášením jsme se zúčastnily prohlídky památníku, kde nám byla vysvětlena jeho historie a postavení v národních dějinách. V 16:00 bylo za přítomnosti zástupců Českého rozhlasu a dalších partnerů soutěže, kteří sestavili porotu, vyhlášeno vždy 5 nejlepších příběhů v každé kategorii. Organizátoři nám nejdříve upřesnili, na základě čeho byli vítězové vybráni. Naše příběhy procházely několika koly, ve kterých je hodnotili historikové a dokumentaristé. Náš příběh byl mezi 20 nejlepšími odevzdanými příspěvky, ačkoli přesné pořadí se určovalo pouze mezi nejvydařenějšími pěti pracemi.

Jsme rády, že jsme se soutěže zúčastnily, i když byla velmi náročná, a věříme, že náš úspěch navnadí i ostatní žáky k účasti v této soutěži. Již brzy se můžete na stránkách www.pribehy20stoleti.cz přihlásit do nového ročníku soutěže a doufat, že zrovna na vás čekají hodnotné ceny, které vítěz obdrží.

 

Tereza Divišová (IX. B), Michaela Brodová (IX. A)