Vzdělávání » Školní rok 2016/2017

Bylinkování  3.B

Den Země jsme v letošním roce oslavili bylinkováním. Děti poznávali byliny, jejich vůni, chuť i užitek. Ochutnávali různé čaje, skládali puzzle, vyrobili si voňavý pytlíček a vyrobili si herbář.

Ozdravný pobyt pro žáky 4. B

V dubnu (30. 3. – 12 .4. 2017) jsme se zúčastnili ozdravného pobytu na Horní Bečvě v hotelu Bečva společně se třídami 4.B,2.A a 2.B. Ubytování i strava byla výborná. Učení probíhalo hrou a soutěžemi, a tak nás to bavilo.  Odpoledne jsme soutěžili s p. vychovatelkami se ČTYŘLÍSTKEM a získali spoustu hezkých cen.

Ve druhém týdnu přijely animátorky a vydali jsme se na Cestu kolem světa. Navštívili jsme Španělsko, Egypt, Kanadu, Řecko, Austrálii a další země.

Na výlet jsme si zajeli do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme se podívali do Svíčkárny, Světa kamenů a Valašského městečka. A hned jsme měli nakoupeny dárky pro rodiče. Projeli jsme se i na koních a vyřádili se v bazénu v hotelu Duo.

Ozdravný pobyt se moc vydařil, zažili jsme spoustu zábavy a legrace, něco se naučili a spoustu toho viděli.

Zpracováno podle výpovědí zúčastněných dětí.

Mgr. Karin Kaňovská

Tvůrčí dílny Vánoce 3. B

V předvánočním shonu si přišli odpočinout rodiče s dětmi  ve 3.B. Společně vyráběli dárečky a výrobky z různých materiálů. Nálada byla skvělá a všichni se těšili ze společného tvoření.

Plavání 3. ročník

Plavecký výcvik 3. ročníků byl úspěšně zakončen v 1. pololetí. Všichni se naučili plavat anebo zdokonalili své umění.

Pokusy ve 3.B

Učivo 3. ročníku dává možnost zkoumání a bádání hlavně v oblasti matematiky a prvouky. Pokusy děti velmi baví a rádi si vyzkouší neznámé či méně známé postupy.

Poznáváme Ostravu

V projektu Poznáváme Ostravu jsme si vyjeli do centra Ostravy a prošli významná místa. Nejzajímavější bylo Muzeum ve Staré radnici a vyhlídková věž. Počasí nám přálo, a tak byl výhled na Ostravu opravdu moc pěkný.

OZO 3.B

V říjnu 2016 jsme navštívili  OZO. Děti se zábavným výukovým programem seznámili s tříděním odpadu.