Studijní pobyt ve Velké Británii

Na přelomu května a června vyjedou žáci naší školy na 7 dní do Oxfordu v Anglii. Během svého pobytu budou nejen objevovat krásy měst a starobylých památek, ale zejména si budou ověřovat a zlepšovat své komunikační dovednosti v angličtině.

Dopolední hodiny stráví žáci v Oxfordské jazykové škole, kde absolvují intenzivní kurz angličtiny. Odpoledne pak společně vyrazíme na výlet po okolí. Čeká nás například návštěva mystického Stonehange, starobylého hradu Warwick Castle, římských lázní ve městě Bath a v neposlední řadě také prohlídka centra Oxfordu a nejznámějších kolejí Magdalen Collage či Christ Church College.

V hlavním městě Velké Británie-Londýně strávíme celý den a žáci se mohou těšit na plavbu lodí po řece Temži kolem nejznámějších památek a také pěší prohlídku centra města a návštěvu hradu Tower of London, Trafalgar Square, London Eye a mnoha dalších pamětihodností. Navečer se žáci budou vracet do Oxfordu ke svým hostitelským rodinám, kde se seznámí s místními zvyky i životním stylem.

Věříme, že se pobyt vydaří a že si žáci přivezou spoustu nezapomenutelných zážitků, zkušeností a motivaci k dalšímu studiu jazyků.

Mgr. Eva Vránová