Soňa Slovíková uzavřela projekt Příběhy 20. Století

Ve čtvrtek 11. 12. 2014 proběhlo v Praze v Národním památníku na Vítkově slavnostní vyhlášení již druhého ročníku soutěže Příběhy 20. století, kterého jsem se po loňské účasti dvojčlenného týmu naší školy zúčastnila v tomto školním roce také já.

Před vyhlášením výsledků jsem měla možnost projít si rekonstruované prostory památníku i se zajímavým výkladem průvodkyně. Stejně jako loni bylo ve čtyři hodiny odpoledne zahájeno samotné předávání cen za přítomnosti Českého rozhlasu, společnosti SCIO a dalších partnerů soutěže, kteří již mají zkušenosti s podobnými projekty a tak mohli opět usednout do poroty. Pan Kroupa, který stojí v čele občanského sdružení Post Bellum (spolu s občanským sdružením Pant vymysleli tuto soutěž), nejdříve popsal na základě jakých kritérií se rozhodovalo o vítězích ve všech třech kategoriích. Naše příběhy procházely několika koly, ve kterých je hodnotili historikové a dokumentaristé. Bohužel kvalita mé práce v mocné konkurenci neobstála natolik, abych byla oceněna jednou z hlavních cen, ale i tak jsem si projekt užila. Navštívila jsem opět naše hlavní město, kde jsem se šla podívat na typické Vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

Doufám, že na projekt navážou i další žáci v příštích letech.

Tímto bych chtěla poděkovat paní Petříkové, která mi poskytla spoustu materiálů, které byly pro tento projekt nezbytné.

Soňa Slovíková, žákyně IX. A třídy