Sedmička našich žáků se uchází o finále Šumné Ostravy

Prvním říjnovým dnem skončilo první kolo dějepisné soutěže Šumná Ostrava. Letos je zaměření náročné soutěže na dějiny sportu v našem městě. Soutěž probíhá pod organizací Wichterlova gymnázia v Ostravě – Porubě v rámci kampaně Ostrava – město sportu 2014. Radim Doležílek, Martin Matýsek, Ondřej Dlouhý (VIII. A), Dominika Daničová, Kristýna Nováková (IX. A), Darina Foltová, Klára Macurová (IX. B) se budou ucházet o postup do finálového kola, které se bude konat na půdě pořádajícího Gymnázia v Ostravě – Porubě.

Žáci museli v prvním kole ukázat práci s informacemi, hledání v archivních materiálech a dobových historických pramenech. Děkujeme jim za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v případě postupu do celoostravského finálového kola.

Mgr. Martin Němec