Sedmáci prošli soutěží Ostrava – město průmyslu

Letošní téma soutěže o našem městě, kterou každoročně pořádá Základní škola L. Štůra v Ostravě – Porubě byl průmysl. I letos jsme postavili do soutěže dva tým tvořené žáky 7. ročníku. V prvním týmu byli kluci ze VII. A třídy – Matěj Gregor, Jiří Koutný a Michal Odstrčilík. Druhý tým VII. B tvořili Matěj Kubánik a Vojtěch Obdržálek.

Po korespondenčním kole bojovaly naše týmy o konečné umístění na půdě pořádající školy. V 60minutovém vystoupení plnili kvízy, křížovky, hádali osobnosti v historii průmyslu, pracovali s písní Jaromíra Nohavici, zpracovali text v ostravském dialektu a v neposledním řadě poznávali fotografie našeho města. Hodinové klání zakončila orientace mapě. Tým VII. A skončil na 10. místě, tým VII. B na 17. místě. Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec