Soutěž pro žáky 9. ročníku – Řemeslo má zlaté dno

Soutěžní  šestičlenná družstva z 9. ročníku se zúčastnila dne 23. 1. 2013 soutěže Řemeslo má zlaté dno v praktických dovednostech ve spolupráci s odbornými učilišti a středními školami. Žáci naší školy získali pomocí této interaktivní soutěže zábavnou formou přehled a zaměření jednotlivých učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu.

Soutěžní družstva během soutěže plnila jednotlivé soutěžní úkoly v praktických, odborných i vědomostních programech zaměřených na řemeslné a odborné činnosti. Pod odborným vedením si žáci vyzkoušeli vlastní předpoklady pro vykonávání různorodých činností související s daným učebním oborem, např. práci truhláře, elektrikáře, obkládače, kadeřnice, kuchaře, elektrotechnika, obráběče kovů, zdravotnického asistenta apod.

Po ukončení soutěže proběhlo slavnostní vyhlášení všech soutěžních družstev a družstvu ve složení T. Vojkůvka, K. Dobřanská, V. Stařičná, D. Lovás, O. Vitoslavský a O. Říman byl udělen Certifikát pro nejúspěšnější družstvo.

Ing. Romana Šebestová