ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO

Dne 21. 1. 2016 jsme se my, žáci 9. tříd, zúčastnili soutěže s názvem „Řemeslo má zlaté dno“, které se konalo v Ostravě – Hrabůvce v K-Triu. Jednotlivé střední školy na osmnácti stanovištích reprezentovaly svoje obory a připravily si soutěže ke své profesi. Naše škola sestavila 4 šestičlenná družstva.

Jednotlivé disciplíny byly rozmanité. Při soutěžích jsme si vyzkoušeli zatloukání hřebíků do dřevěné krabičky, obkládání stěny kachlemi, lakování nehtů nebo vyrábění různých optických pomůcek atd. Nejvíce nás zaujalo stanoviště SŠ společného stravování, kde jsme smažili palačinky a míchali nápoje. Samozřejmě jsme si potom mohli vše sníst a vypít. Akce byla doplněna doprovodným programem, na kterém jsme zhlédli ukázky sebeobrany, líčení nebo úpravy vlasů.

Jedno z družstev naší školy ve složení – Jindřich Třaskoš, Natálie Toflová, Filip Vašíček, Vojtěch Vandrol, Eliška Skurňová a Matouš Palovský – se umístilo mezi třemi nejlepšími a vítězové byli odměněni hodnotnými cenami.

Akce se nám líbila, protože jsme nejen soutěžili, ale také jsme se seznámili s různými obory, školami. A to se nám, deváťákům, bude hodit.

K. Pazdziorová, M. Palovský z IX. B