Projekt Pamětník i v letos na naší škole

Po loňském úspěšném působení trojice našich žákyň 9. ročníku – Jany Šustrové, Nicol Dudové a Kateřiny Lysové – navazuje nově sestavený tým zájemců o moderní historii na své předchůdce. Žáci třídy IX. B Marek Ročňák, Radek Varga a Tomáš Slonka (s technickou pomocí při realizaci projektu Rostislava Urbiše), začal pracovat na sepsání života Evy Vláhové a jejího otce, politického vězně 50. let. Ve dnech 17. a 18. 2. 2012 proběhlo první setkání týmů v Praze při organizaci Člověk v tísni, aby prezentovaly své záměry, jak budou celý projekt realizovat. Nyní se náš tým pod vedením Marka Ročňáka pustí do samotné práce. Na základě několika setkání s paní Vláhovou a návštěvy archivu budou žáci vytvářet samotný multimediální projekt, který se dočká celorepublikového publikování na DVD. Přejeme klukům mnoho pracovního elánu. O dalším průběhu projektu vás budeme informovat.

Martin Němec