Projekt EDISON

Ve dnech 5.2. – 12. 2. 2017 naši školu navštívili zahraniční studenti v rámci mezinárodního projektu Edison. Přijelo k nám pět vysokoškoláků – Alperen z Turecka, Howard z Taiwanu, Veggie z Číny,  Syahla z Indonésie a Salome z Gruzie. Tito studenti bydleli u předem vybraných rodin žáků naší školy.

Během jejich týdenního pobytu docházeli do hodin 1. i 2. stupně a snažili se zábavnou formou přiblížit kulturu a zvyky svých zemí. Všechny prezentace byly doprovázeny tradiční hudbou dané země.  Mohli jsme se naučit nová slovíčka rodných jazyků studentů, ochutnali jsme jejich typická jídla, zatancovali jsme si, seznámili se s krajinou, s historií a se zajímavostmi.

I po skončení výuky byl pro studenty přichystán bohatý program volnočasových aktivit, při kterém měli možnost poznat nás i naši kulturu.  Byla to obrovská zkušenost se s nimi setkat a konverzovat v angličtině. Pro nás, kteří jsme měli možnost je doma ubytovat, to bylo o to víc  přínosnější.

Podle ohlasu spolužáků se tento projekt  všem velmi líbil a pět stážistů si získalo srdce nás všech. Jsme rádi, že tato akce na naší škole proběhla i díky finanční pomoci SRPŠ. Doufáme, že se bude brzy opakovat.

Karolína Bubelová IX.A , Jirka Koutný IX.A