Příběhy bezpráví v České televizi

Ve čtvrtek 3. listopadu jsme byli pozváni do živého vysílání Dobrého rána s Českou televizí Ostrava. Spolu s naší bývalou žákyní Janou Šustrovou jsme veřejnosti přiblížili projekt Příběhy bezpráví aneb Jeden svět na školách. Naše škola se účastní tohoto projetu z celkového počtu sedmi ročníků již popáté. V rámci vysílání jsme odpovídali na zvídavé otázky moderátorů a projekt představili na naší škole. Právě letošní pátý ročník jsme zahájili první listopadový den projekcí dokumentárního filmu Pavel Tigrid – Evropan. Po celý školní rok se budeme s žáky 9. ročníku opět v rámci mezipředmětových vztahů ve výuce výchovy k občanství a dějepisu věnovat tématům emigrace v době komunismu a lidská práva. Druhá část projektu čeká naše žáky již na konci listopadu v rámci besedy a diskuse s pamětníky totalitního období našich dějin.

Živé vysílání 3. 11. 2011 lze shlédnout zde: www.ceskatelevize.cz