Postup našich žákyň do finále soutěže J. A. Komenský!

Na naši školu přišla velmi potěšující zpráva. Trio naších žákyň, Kateřina Šupčíková (VII. B), Tereza Divišová (VIII. B) a Simona Novotná (IX. A) postoupilo do finále celorepublikové soutěže J. A. Komenský 2013.

Třídenního pobytu ve dnech 17. – 19. března 2013 v Brandýse nad Orlicí se nakonec pod vedením paní učitelky Markéty Orkáčové zúčastní dvojice žákyň. Reprezentovat naši školu budou Kateřina Šupčíková a Tereza Divišová. Vrcholem finále bude vědomostní test na téma Životní pouť a dílo J. A. Komenského. To bude jen třešnička na dortu za studijní píli, kterou věnovaly naše žákyně realizaci písemné práce, která jim zajistila postup do finále, tak také přípravě na ústní část v Brandýse nad Orlicí.

Co během tří dnů na naši výpravu čeká? Program je velmi bohatý. Promítání filmů, koncert komorní hudby, návštěva Hrádku, přijetí od pana starosty Brandýsa nad Orlicí atd. V minulosti se účastnila finále této soutěže Jana Vývodová, dnes žákyně IX. B třídy, a my jsme velmi rádi, že i letos našla své následovnice, kterým přejeme nejen úspěšnou reprezentaci školy, ale hlavně přínosný příjemný pobyt ve společnosti velikána českých i světových dějin.

Mgr. Martin Němec