Posíláme čtyři zástupce do soutěže TGM

Každým školním rokem máme ambice a jsme nakonec také úspěšní v celorepublikové soutěži Masarykova demokratického hnutí TGM. I letos posíláme do soutěže čtyři naše žáky z IX. ročníku, kteří poctivě pracovali na svých historických esejích, které se vrací k odkazu jednoho z největších velikánů našich dějin a zakladatele prvního samostatného státu.

A jaké práce naši žáci vytvořili? Jakub Josiek – T. G. Masaryk a cesta za snem v první světové válce. Tereza Klimková – Masarykovo dětství, cesta k dospělosti. Lukáš Solný – Milan Rastislav Štefánik – spolupráce na vzniku ČSR. Sebastian Siegelstein – Masarykův boj o rukopisy.

Nyní byly práce poslány na posouzení a úspěšnosti žáků se dozvíme na počátku příštího školního roku. Všem našim žákům děkujeme za jejich práci a reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec