POHÁR VĚDY – KVARK 2014

Během prosince 2013 se zaregistrovaly čtyři družstva z naší školy do soutěže se zahraniční účastí „Pohár vědy – Kvark 2014“. Jedná se o přírodovědnou soutěž, kde si žáci ve čtyřech kolech prověří znalosti v přírodovědných předmětech, vyřeší zajímavé úkoly z fyziky a předvedou své technické schopnosti a dovednosti.

I. stupeň ZŠ: pod vedením paní učitelky Kolkové

• Družstvo Přívlastíci

II. stupeň ZŠ: pod vedením paní učitelky Šebestové

• Družstvo Noname
  • Družstvo Hrabovští bobři
  • Družstvo Ti lepší

Během jednotlivých měsíců od ledna do dubna 2014 probíhají korespondenční kola a my máme za úkol vyřešit různé úkoly, hádanky, bádat nad pokusy a problémy, zvládnout teoretické a praktické úkoly. Nejlepší družstva pak postoupí v červnu do Nymburka na celorepublikové finále.

Doufáme, že všechny úkoly z korespondenčních kol úspěšně zvládneme a ve velké konkurenci obstojíme a probojujeme se tak do finálového kola

Ing. Romana Šebestová

Bližší informace o soutěži:  http://www.poharvedy.cz/

Vypracované úkoly z korespondenčních kol:

Přívlastíci:

Noname – VI. A