Ostrava – město zábavy

Dvě družstva složená z žáků 7. a 8. tříd znovu zúčastnila soutěže OSTRAVA, tentokrát s tématem „Město Zábavy“. Pro přihlášení do soutěže jsme museli splnit vstupní úkol – vytvořit pohlednici, která by zobrazovala Ostravu jako město zábavy. Soutěžní kolo se odehrálo na ZŠ L. Štúra, kde nás čekal písemný test, který měl prověřit, jak moc známe naše město. Mezi jednotlivými úkoly v testu jsme narazili na křížovku, skládání puzzle, na kterých bylo zobrazeno Divadlo Antonína Dvořáka, do kterého se nakonec nejúspěšnějších 5 družstev vydalo. Dalším tématem byla práce s mapou, na kterou jsme zaznamenávali některá zajímavá místa v Ostravě.

Hned v den soutěže jsme si mohli prohlédnout ceny, které čekaly na vítěze, a nechat se motivovat. Našemu prvnímu družstvu ve složení: Dominik Seman, Libor Ohaňka, Martina Kocourková a Tereza Divišová se podařilo získat 2. místo. Společně i s naším druhým družstvem (Jiří Hruška, Matěj Kučera, Kristýna Nováková, Soňa Slovíková) jsme se ve čtvrtek 23. května vydali do zmíněného divadla, abychom si ho prohlédli z trochu jiného úhlu. Dozvěděli jsme se, jak vlastně vznikne divadelní hra, kterou jako diváci sledujeme z hlediště. Po letošním úspěšném kole doufejme, že se i příští rok potvrdíme naše znalosti a opět se umístíme mezi úspěšnými.

Tereza Divišová, VIII. B