Ocenění žákovských osobností 2017

Slavnostní ocenění žákovských osobností z Ostravy proběhlo v pátek 16. 6. 2017 v KD AKORD Ostrava-Zábřeh.  Mezi oceněnými žáky byl i náš žák Daniel Czinege ze třídy IX. A, který byl oceněn za výrazné úspěchy v přírodovědných, matematických soutěží a olympiád.  Největších úspěchů dosáhl Daniel v letošním školním roce v Astronomické olympiádě, kde obsadil 4. místo v Moravskoslezském kraji a o jedno místo mu unikl postup do finálového kola konaného v Praze. Stal se rovněž úspěšným řešitelem okresního a krajského kola Fyzikální olympiády, úspěšným řešitelem okresního kola Matematické i Chemické olympiády.

Ústřední osobností při slavnostním předáváním cen byl zpěvák a herec Richard Krajčo, nechyběli zástupci ostravského magistrátu, zástupci dalších institucí, moderátoři z rádia.

Ing. Romana Šebestová