Noc ve škole s Andersenem

Akce na podporu dětského čtení, při níž děti z V. A, V. B nocovaly ve škole u příležitosti výročí dánského pohádkáře – Hanse Christiana Andersena se na naší škole ZŠ Hrabová uskutečnila 26. 3. – 27.3. 2013. Nechyběly knihy, spacáky, polštáře, svačinky a hlavně dobrá nálada. Začátek této akce byl naučný, ale přecházel po částech v zábavu. Děti plnily různé úkoly: přiřazovaly k autorům názvy pohádek, obrázky pohádek, vyplňovaly tajenky a četly. Pak se zavrtaly do spacáků a těšily se na promítání pohádky. Po pohádce následovala nejočekávanější záležitost – společný spánek ve třídách. Největší vytrvalci vydrželi do pozdních hodin, ale časně z rána už byli opět slyšet.
Tato akce byla velmi zdařilá, ale hlavně hned ráno bylo slyšet od dětí:,, Jestli si to do června ještě jednou zopakujeme, protože to bylo SUPER!“ Myslíme si, že to byla ta největší odměna pro nás učitele.

Mgr. Stiborová Šárka, Mgr. Kudlejová Lenka

Noviny Deník –