Noc s Andersenem 2014

Každoročně se na celém světě slaví 2. dubna Mezinárodní den dětské knihy. Je to den narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Ve světě si tento svátek připomínají akcí nazvanou Noc s Andersenem. Letos jsme se PODRUHÉ zapojili i my. Dlouho očekávaný den byl čtvrtek 10. dubna 2014. Ve večerních hodinách rodiče předali své ratolesti svým vyučujícím.
Prvním úkolem bylo seznámit děti s dílem a životem H. CH. Andersena. V další části večera se žáci seznámili s knihami a pohádkami tohoto autora. Pak následovalo čtení pohádek a plnění úkolů. Promítání pohádky – Sněhová královna měla velký úspěch.
Spánek ve spacácích ve třídě byl pro děti největším dobrodružstvím o zároveň i odměnou. Odpoledne odcházely děti ze školy trochu unavené, ale usměvavé zpět do náruče svých rodičů.

Třídní učitelky 4. a 5. ročníku

Třída V. B

Třída IV. B