NIC SE NEODPOUŠTÍ – Navštívili jsme festival Jeden svět

Žáci devátého ročníku se zúčastnili festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, kde shlédli film Nic se neodpouští.

Po příjemném ochlazení zmrzlinou jsme se vydali do Minikina Kavárny na film Nic se neodpouští. Filmové představení začalo ukázkami šikany, rasismu a netolerance víry. Potom začalo něco, co budeme všichni dlouho vstřebávat. Popis všech velkých teroristických útoků ve Francii, které začaly útokem na satiristický časopis Charlie Hebbdo, kde pracovala i hlavní hrdinka Zineb El Rhazoui. Ona a pár dalších přeživších se poté rozhodovali, zda v časopise zůstanou nebo ne. Někteří byli tak moc otřesení že odešli, jiným to dodalo sílu a začali proti fanatismu bojovat ještě víc, než bojovali. Každý dostal svého bodyguarda a podstupoval s ním rozhovory v televizích po celém světě, odpovídal na nejrůznější dotazy a podstupoval to, co by nikomu z nás nebylo příjemné. Vraceli se zpět k atentátu. Po nějakém čase se stal atentát v restauraci, na fotbalovém stadionu a potom na akci pro rodiny s dětmi. V té době už hlavní hrdinka měla svou malou dceru. Bála se, jak pochopí, když celý její život s nimi bude chodit bodyguard.

Po skončení promítání byla debata a každý z nás dostal prostor vyjádřit svůj názor.

Radka Šimůnková, IX. A