Navštívili jsme Osvětim a Krakov

V pondělí 14. května 2018 jsme se zúčastnili celodenní exkurze pro žáky osmého a devátého ročníku do koncentračního tábora Osvětim a krásného historického města Krakova.

Exkurze se pod vedením Mgr. Martina Němce a Ing. Romany Šebestové zúčastnilo 43 žáků. Prohlídka v Osvětimi byla velmi zajímavá a poučná. Dozvěděli jsme se hodně nových věcí, o kterých jsme neměli ani tušení. Prohlídka měla dvě části. První část se odehrávala v hlavním táboře Osvětim a na druhou část jsme se přemístili do Birkenau, větší části komplexu koncentračního tábora. Po prohlídce tábora jsme odjeli do bývalého královského města Krakov. Po příjezdu do Krakova jsme se vydali na hrad Wawel, který je opravdu nádherný. V Krakově jsme si prohlédli náměstí v historickém centru města, kde byla spousta obchodů a stánků. Výlet se velmi vydařil.

Nikolas Fojtík, IX. A