Navštívili jsme film Masaryk

Ve středu 17. 5. 2017 navštívily osmé a deváté třídy kino Luna v Ostravě Výškovicích. Konkrétně jsme shlédli film Masaryk. Film detailně popisuje události v životě bývalého ministra zahraničí Jana Masaryka. Celý děj filmu se odehrává krátce před začátkem 2. světové války. Jsou zde například přiblíženy události jako Mnichovská dohoda, mobilizace a útěk tehdejší vlády z pohledu československých politiků.

V dvouhodinovém představení hráli známí čeští herci v čele s Karlem Rodenem, kteří dokonale ztvárnili osobnosti Protektorátu Čechy a Morava a zahraničního exilu za doby druhé světové války. Po celou dobu se ve filmu střídala čeština s angličtinou. Všem žákům se film líbil a rozšířil jejich znalosti o druhé světové válce a moderních českých dějinách.

Mgr. Martin Němec a Matěj Gregor IX. A