Naši žáci nechyběli na soutěži Ostrava – město architektury!

Již několikátý ročník se naši žáci zúčastňují dvoukolové soutěže na téma našeho města Ostravy. Letos pořádající základní škola L. Štůra z Ostravy – Poruby zaměřila obsah na architekturu. V korespondenčním kole vytvořily dva naše týmy tvořené žáky osmých ročníků prezentace na vybrané zajímavé místo z Ostravy a jejího okolí, které skýtá historické pozadí.

Oba naše týmy zpracovaly historii a současnost kostela Sv. Kateřiny v Ostravě – Hrabové. Jejich prezentace ohodnotila odborná komise, která jim udělila z korespondenčního kola body do kola prezenčního, které se uskutečnilo na pořádající škole v úterý 13. května. V něm musely oba týmy zvládnout za hodinu čistého času orientaci na slepé mapě Ostravy, pojmenovat významné památky našeho města na základě fotografického materiálu a luštit křížovky a kvízy na dané téma. I když naše týmy nedosáhly v tvrdé konkurenci gymnázií na stupně vítězů, děkujeme jim za účast a reprezentaci školy.

Složení týmů:

VIII. A třída – Soňa Slovíková, Lucie Matejzíková, Kristýna Nováková, Dominika Daničová

VIII. B třída – Daniel Vojtovič, Vendula Sporyszová, Tomáš Šustr

Prezentace našich žáků si můžete prohlédnout zde:

Kostel Sv. Kateřiny I

Kostel Sv. Kateřiny II

Mgr. Martin Němec