Naše škola si připomněla 70 leté výročí konce druhé světové války

Kulaté výročí konce druhé světové války a osvobození Ostravy, potažmo Hrabové si v několika akcích připomněla také naše škola. Nejprve v pondělí 27. května absolvovali žáci 9. ročníku zajímavou přednášku Ostravského informačního servisu na téma Osvobození Ostravy v roce 1945. Ve čtvrtek 30. dubna se žáci od 6. do 9. ročníku zúčastnili oslav Dne osvobození v centru Ostravy.

Šesťáci a sedmáci navštívili prezentaci armády ČR a koncert vojenské hudby spojený s pietním aktem u pomníku v Komenských sadech. Osmáci a deváťáci shlédli defilé Československé a Sovětské tankové brigády a smíšené letecké divize a její průvod centrem Ostravy včetně ukázky pozemní a letecké vojenské techniky z druhé světové války. Celá akce byla spojena s přítomností válečných veteránů a předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky.

Slavnostní den poté pokračoval tradičním kladením věnců na místním hřbitově v Hrabové, kde jsme položili pietní kytici za naši školu k pomníku padlým obětem a hrdinům, kteří osvobodili náš městský obvod. Pan starosta Hrabové Rostislav Naď položil za obec věnec a měl projev ke všem účastníkům pietní akce.

Mgr. Martin Němec