Naše florbalistky obsadily v okresní kole skvělé druhé místo!

Ve Sportovním centru Dubina se uskutečnilo okresní kolo ve florbalu dívek. Náš tým v něm dosáhl vynikajícího úspěchu, když obsadil 2. místo a jen těsně mu unikl postup do krajského kola.

V základní skupině jsme nejprve porazili díky střeleckému koncertu Lucie Kučerové, která dala čtyři branky, ZŠ Gen. Píky 5:1. Druhý zápas byl nesmírně vyrovnaný. Se ZŠ Bohumínská jsme prohrávali 2:0. Následně jsme si vytvořili mnoho šancí a nakonec skvěle hrající útočné duo Lucie Kučerová, Bára Vašíčková zajistilo remízu 2:0. Do semifinále šly oba celky, my jsme skupinu vyhráli díky většímu počtu vstřelených branek.

V semifinále jsme sehráli napínavé utkání se ZŠ Porubská, kdy drama rozhodla minutu před koncem vítěznou brankou Lucie Kučerová, a my jsme šli po výhře 2:1 do finále.

Tam náš čekal suverén turnaje ZŠ Krásné Pole, které doposud nastřílelo ve třech utkáních 18 branek. Naše holky bojovaly a sehrály s ním nejvyrovnanější utkání. Šli jsme dokonce do vedení, kdy hned v úvodu se trefila Lucie Kučerová. Soupeř pak vývoj zápas obrátil dvěma trefami, ale obě naše útočnice Kučerová i Vašíčková měly na holi vyrovnání. Nakonec jsme s o chlup lepším soupeřem prohráli 3:1 a obsadili druhé místo.

Výsledky našeho týmu:

Základní skupina:

  • Gen Píky 5:1 (2:0) Branky: Kučerová 4, Vašíčková.
  • ZŠ Bohumínská 2:2 (0:2) Branky: Kučerová, Vašíčková.

Semifinále:

  • ZŠ Porubská 2:1 (1:1) Branky: Kučerová 2.

Finále:

  • ZŠ Krásné Pole 1:3 (1:2) Branka: Kučerová.

Sestava: Špačková – Sýkorová, Daničová, Vášová, Bešťáková – Rybáriková, Šimůnková, Kučerová, Vašíčková.

Všem holkám děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec