Moravskoslezský matematický šampionát – úspěch žákyně 9. ročníku

V říjnu 2013 se na Wichterlově gymnáziu sešlo téměř 250 matematiků, aby změřilo své dovednosti v 11. ročníku Moravskoslezského matematického šampionátu. Naši školu reprezentovalo celkem 10 žáků 9. ročníku.
Výborného výsledku dosáhla Tereza Divišová (IX.B), která obsadila skvělé 3. místo.

Každý ze soutěžících řešil 5 náročných příkladů. Matematický šampionát však není jen soutěž, ale vždy je doplněn také zajímavým programem. Pro účastníky kategorie základních škol byla v letošním roce připravena ukázka zajímavých fyzikálních pokusů a autoři příkladů také předvedli vzorové řešení všech příkladů, se kterými se soutěžící setkali. Tereze Divišové gratulujeme k dalšímu úspěchu a přejeme hodně podobných výsledků.

Mgr. Alena Gomolová