Mladí konzervativci navštívili naši školu

V pátek 10. května 2013 se v rámci výuky dějepisu devátých ročníku uskutečnila zajímavá interaktivní přednáška spojená s besedou a promítání historických dokumentů. Mezi naše žáky zavítala trojice studentů, z nichž jeden, Václav Mrkvica na naší škole studoval. Spolu s ním přišli Veronika Pospíšilová a Milan Cabala. Všichni tři jsou členové OS Mladí Konzervativci, které se myšlenkami hlásí k politické pravici. Náplní celé akce byla nejprve projekce dvou krátkých filmů o Miladě Horákové a Janu Palachovi.

Konzervativci se zaměřují na boj proti komunismu a osvětu po základních a středních školách, kde diskutují s žáky na toto téma. Sdružení vydává časopis Klaboš (kladivo na bolševika), pod patronací europoslance Evžena Tošenovského pořádá přednášky, na vysokých školách se sdružují mladí lidé, kteří zkoumají moderní historii v projektu G 21.Na podzim 2013 chystá sdružení pro základní školy soutěž Věnec demokracie, který vyvrcholí uctěním památky státního svátku 17. listopadu.

Nyní se naše škola ve spolupráci s Mladými konzervativci zapojila do esejistické soutěže, která jim po projekci nabídla k diskusi dvě témata: Poslední den Milady Horákové a Jan Palach – bylo to nutné? Ve třídě se rozhořela s hosty zajímavá diskuse. Žáci si vytvořili přípravné pracovní listy a budou následně usilovat tvorbou eseje na vybrané téma, aby se jejich práce dostaly do finále soutěže, kde je první cenou čtečka knih. Samotná soutěž vyvrcholí v závěru školního roku 27. června, na který připadá Den boje proti komunismu.

Mgr.Martin Němec