Matěj Gregor se zúčastnil okresního kola Dějepisné olympiády

Vítěz školního kola Matěj Gregor z VIII. A třídy se zúčastnil okresního kola dalšího ročníku Dějepisné olympiády, která se letos v rok 700 letého výročí narození Karla IV. věnuje nejen tomu velkému panovníkovi českých a evropských dějin, ale také působení jeho rodu Lucemburků na českém trůně. Matěj absolvoval na Odloučeném pracovišti ZŠ Mitušova 8 obtížný písemný test.

„Tak olympiáda byla dost těžká. Otázek ze všedního života tam moc nebylo, ale spíše umění, pevnosti a hrady. Politika a život Karla IV a Jana Lucemburského. Poslední Lucemburkové tam nebyli. Bylo tam taky hodně přiřazovacích cvičení a kroužkování,“ řekl své dojmy ze soutěže Matěj Gregor a dodal: „Každopádně jsem rád, že jsem se zúčastnil. Obdrželi jsme pamětní list, tašku a propisku s motivy Ostrava Jih.“

Matěj nakonec skončil na skvělém 15. místě a málem vyrovnal skvělé loňské umístění Miloše Merty (13. místo). Děkujeme mu za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec a Matěj Gregor (VIII. A)