Matěj Gregor se zúčastnil finále soutěže „Co víš o Československých legiích?„

Ve čtvrtek 8.6. se žák IX. A Matěj Gregor zúčastnil celostátního finále soutěže „Co víš o Československých legiích“, které se konalo v Brně. Do závěrečného kola postoupilo celkem 20 soutěžících z České a Slovenské republiky. Převážně pak žáci víceletých gymnázií. 

Celé finále se odehrávalo v nádherném, historickém sále v areálu Vojenské nemocnice. Sál je považován za jeden z nejhezčích v celém Brně. Finále se zúčastnil také 94letý veterán Vladimír Hrozný, který se zúčastnil mimochodem bitvy u Stalingradu. Osobně předával ceny vítězům a podepsané kartičky s biografií.

Matěj komentuje finále kladně: “Soutěž se mi velice líbila a byla pro mě velkým přínosem. Kromě pana Hrozného jsem na soutěži potkal spoustu zajímavých lidí. Celá soutěž byla dobře organizovaná a dbalo se na detaily. Velice mě potěšilo, že zahrála také Moravská hymna a porota několikrát zmiňovala města, z kterých pocházíme a říkala nám o nich zajímavosti z dob Legií. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací. Spřátelil jsem se s několika lidmi z Prahy, s kterými jsem mohl sdílet své historické zájmy. Velice mě mrzí, že se již příští rok soutěž nepořádá a já se nemohu zúčastnit.“

 

Mgr. Martin Němec a Matěj Gregor