Matěj Gregor a Zuzana Gregorová získali cenné rétorické zkušenosti

I letos jsme se prostřednictvím dvou žáků IX. A třídy zúčastnili tradiční soutěže Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě – Porubě k Mezinárodnímu dni lidských práv. Jednalo se již o 6. Ročník a naše účast je pravidelná. I když jsme letos nedosáhli na pódiová umístění, získali naši žáci před odchodem na střední školy opět cenné zkušenosti v oblasti rétoriky, prezentace a souvislého ústního projevu.

„Soutěž začala v první vyučovací hodinu. Zúčastnilo se několik družstev. Nejvíce z Gymnázia Olgy Havlové a dále další tři základní školy včetně té naší. Téma prezentace bylo: Interrupce: Právo na život, nebo rozhodnutí? První prezentace patřila pořádající škole, které nám hlavně vysvětlila o čem interrupce je. Každá prezentace trvala zhruba 10 minut. Já se Zuzkou jsme přišli na řadu jako třetí. Z celkové prezentace mám dobrý dojem, jelikož byla obsáhlá, originální a dobře vedená. Po oficiálních soutěžících dostalo možnost zkusit si prezentaci také několik chlapců z ročníků Terciánů Gymnázia Olgy Havlové, kteří si na stejné téma připravili také prezentaci.

Po vyslechnutí všech prezentací se porota odebrala k rozhodování a my jsme měli pod vedením tamních studentů možnost prohlédnout si celou školu a podívat se do nejrůznějších učeben. Po vyhlášení výsledků jsme obdrželi letáček školy a blok na poznámky jako odměnu za účast. Celá soutěž se mi líbila a myslím si, že to byla dobrá zkušenost do případných dalších soutěží, kterých se budu moct zúčastnit,“ uvedl po soutěží člen našeho týmu Matěj Gregor.

Mgr. Martin Němec