Máme za sebou netradiční ročník Příběhů bezpráví

Současná situace okolo epidemie koronaviru tomu chtěla, že jsme letošní ročník tradičního projektu Příběhy bezpráví v rámci 9. ročníku a výuky moderních dějin, pojali trochu jinak.

Vzhledem k současným opatřením jsme neuskutečnili na půdě školy besedu s pamětníkem, ale rozdělili jsme projekt na tři části formou distanční a prezenční.

Žáci 9. ročníku měli letos téma projektu – rok 1989 – boj za svobodu a demokracii.

V první části shlédli film Z deníku Ivany A. Ve druhé životní příběh dcery politického vězně z 50. let, Evy Langrové, která mezi nás chodí pravidelně každý rok na besedu s žáky. Letos tak měli naši žáci alespoň možnost poznat její osud na základě dokumentárního filmu.

Projekt byl završen třetím dílem a to záznamem online besedy se Šimonem Pánkem, jedním z vůdců studentů v sametové revoluci 1989 a v současné době ředitelem organizace Člověk v tísni, která také zajišťuje projekt Příběhy bezpráví.

Cílem našeho projektu bylo, aby se žáci 9. ročníku seznámili s průběhem moderních dějin a cestou našeho státu do dnešní, pořád ještě demokratické podoby.

Mgr. Martin Němec